Засоби для чищення зубів

16.03.2012

Про те, що після їди треба чистити зуби, люди знали ще декілька тисяч років назад. Але приблизно до 20-го століття здоровими зубами могли похвалитися одиниці.

img

Про те, що після їди треба чистити зуби, люди знали ще декілька тисяч років назад. Але приблизно до 20-го століття здоровими зубами могли похвалитися одиниці. Велика частина населення не приділяла належної уваги гігієні порожнини рота. А в арсеналі тих, хто все-таки доглядав за зубами, було не так багато пристосувань для чищення.

Сьогодні в магазинах представлена безліч приладів і засобів по догляду за порожниною рота. Проте, більшість людей використовують тільки зубну щітку. За даними асоціації стоматологів, зубна щітка здатна вичистити близько 30-40% нальоту. Звичайна зубна щітка не вичищає зубний наліт з міжзубних проміжків і важкодоступних місць. Щоб гігієна порожнини рота була дійсно ефективною, необхідно використати декілька пристосувань для чищення зубів.

Зубна щітка.

Попри те, що сама по собі зубна щітка не здатна повністю очистити зуби від бактерій і нальоту, їй треба користуватися щодня. Жорсткість зубної щітки повинна відповідати вашому типу зубів. Якщо тонку емаль щодня чистити жорсткою щетиною, це обернеться великими проблемами із зубами. З питання типу жорсткості щітки краще проконсультуватися із стоматологом. Зубну щітку можна використати не більше 3-х місяців, потім вона стає розсадником бактерій і мікробів.

Існують традиційні і електричні зубні щітки. Стоматологи часто лунають питання - якій щітці віддати перевагу? Відповідь залежить від того, скільки часу ви приділяєте чищенню зубів. Чистити зуби треба від 3 до 5 хвилин, приділяючи час кожному зубу. Багато людей чистять зуби "на ходу", внаслідок чого процедура чищення не приносить майже ніякої користі. Електрична щітка краще справляється з чищенням нальоту, за її допомогою можна почистити зуби за допомогою всього за 2 хвилини.

Зубна нитка.

Навіть найсучаснішій зубній щітці не забратися в проміжки між зубами. Адже саме в цих місцях застряють шматочки їжі, які потім стають житлом мільярдів бактерій. Якщо не вичищати їжу з міжзубних проміжків, рано чи пізно в цих місцях утворюється карієс. Зубна нитка, або як її ще називають, флос - просте і в той же час дуже ефективне пристосування для чищення проміжків між зубами. У аптеках можна знайти різні модифікації ниток для чищення зубів. Залежно від ширини між зубами, можна підібрати нитку оптимальної ширини. Флосс може бути вощеним і не вощеним. Просочена воском зубна нитка прекрасно підходити тим, хто тільки починає користуватися цим пристосуванням. Проте не вощена нитка краще справляється з чищенням поверхні зуба. Користуватися зубною ниткою треба з обережністю, щоб не пошкодити ясен. Більшість лікарів рекомендують використати флосс щодня перед сном.

Йоршик для чищення зубів.

Аналогічно зубній нитці, йоршик для чищення зубів призначений для вичищення їжі з міжзубних проміжків. Товщина йоршика, також як і товщина флоса, підбирається індивідуально.

Зубочистка.

Це пристосування з'явилося чи не раніше самої зубної щітки. Зубочистка є альтернативою флосу або йоршику для чищення зубів в ті моменти, коли їх немає під рукою. Постійне використання зубочисток невиправдане, оскільки вони все-таки не до кінця очищають проміжки між зубів і досить травматичны для ясен.

Іригатор.

Цей сучасний пристрій також призначений для чищення міжзубних проміжків і важкодоступних місць. Його дія полягає у напрямі струменя води в місця, які вимагають очищення. Іригатор - досить дорога річ, але його використання дозволяє ефективно очистити зуби від застряглої їжі, нальоту і бактерій. На відміну від зубної нитки, йоршика для чищення зубів або зубочистки, пошкодити ясна іригатором неможливо. Використання іригатора абсолютне безпечно для емалі і ясен. Сучасні іригатори є кращою альтернативою усім пристосуванням для чищення важкодоступних місць між зубами.

Скребок для чищення мови.

Щоб догляд за порожниною рота був дійсно повноцінним, необхідно чистити не лише зуби, але і язик. Адже на нім скупчується дуже багато бактерій, утворюється наліт, який нерідко стає причиною запаху з рота. Чистити язик можна спеціальним скребком або звичайною щіткою із застосуванням зубної пасти.

Зубний еліксир.

Полоскання зубним еліксиром має бути завершальним етапом чищення порожнини рота. Також як і зубні пасти, еліксири спрямовані на профілактику певних захворювань або мають комплексну дію. Зубний еліксир має антибактеріальний ефект і попереджає утворення зубного каменю. Полоскати рот зубним еліксиром треба 1-2 хвилини.

В цілях профілактики відкладень зубного каменю раз на півроку треба робити професійне чищення зубів у стоматолога. Чищення зубів за допомогою ультразвуку і інших сучасних методів ефективно знімає зубний наліт. Професійне чищення має і естетичний ефект - зуби стають білішими.

інші статті

Порівняння іригатора Waterpik і зубної щітки Порівняння іригатора Waterpik і зубної щітки

Інновації завжди викликають сумніви, оскільки вони незвичні на перший погляд, їх переваги досить складно об'єктивно оцінити. До таких інновацій на даний момент відноситься і іригатор.

Докладніше

Чищення зубів зубною ниткою Чищення зубів зубною ниткою

Що б не говорили в рекламі, жодна зубна щітка не може вичистити проміжки між зубами. Для цього існує спеціальне пристосування - зубна нитка або флос. Регулярне і правильне застосування зубної нитки дозволяє повністю видалити залишки їжі і зубний наліт, що утворюється між зубами. Флос відіграє важливу роль в профілактиці карієсу, адже в міжзубних проміжках скупчується найбільше бактерій.

Докладніше

open contact success open review success open register success